Apache Mod SSL CSR kodu oluşturma

Apache Mod SSL CSR kodu oluşturma

CSR, Genel Anahtarınız da dahil olmak üzere sertifika başvuru bilgilerinizi içeren bir dosyadır. CSR’nizi oluşturun ve ardından CSR dosyasını kayıt işleminde web formuna kopyalayıp yapıştırın:
Anahtarlar ve sertifika oluştur:

Bir web sunucusu, “sunucu” için bir çift özel anahtar ve genel Sertifika İmzalama İsteği (CSR) oluşturmak için aşağıdaki komutu kullanın:

Bu iki dosya oluşturur. Myserver.key dosyası özel bir anahtar içerir; Bu dosyayı kimseye açıklamayın. Özel anahtarı dikkatli bir şekilde koruyun.

Özellikle, özel anahtarı yedeklediğinizden emin olun, çünkü kaybolması için kurtarmanın bir yolu yoktur. Özel anahtar, bir Sertifika İmzalama İsteği (CSR) oluşturmak için komutta girdi olarak kullanılır.

Artık CSR’nize girilecek ayrıntıları girmeniz istenecektir.

Girmek üzere olduğunuz şey, Ayırt Edici Ad veya DN olarak adlandırılan şeydir.

Bazı alanlar için varsayılan bir değer olacaktır, ‘.’ Girerseniz, alan boş bırakılacaktır.

Lütfen sertifika isteğinizle birlikte gönderilmek üzere aşağıdaki ‘ekstra’ özellikleri girin

Web sunucusunun adını Ortak Ad (CN) olarak kullanın. Etki alanı adı (Ortak Ad) mydomain.com ise etki alanını ana makine adına ekler (tam etki alanı adını kullanın).

Alan e-posta adresi, isteğe bağlı şirket adı ve saldırı şifresi bir web sunucusu sertifikası için boş bırakılabilir.

CSR’niz şimdi oluşturuldu. Bir metin düzenleyicide server.csr dosyasını açın ve içeriği istediğiniz zaman kopyalayıp çevrimiçi kayıt formuna yapıştırın.

Alternatif olarak, bir CSR oluşturmak için aşağıdaki komut verilebilir:

Not: “-nodları” girilirse, anahtar bir DES geçişi ifadesiyle şifrelenmeyecektir.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Nasıl Yapılır? 0 Yorum

cPanel’de CSR Kodu Nasıl Oluşturulur ?

CPanel kullanarak bir CSR oluşturma SSL sertifikası oluştur cPanel bildiğiniz gibi oldukça fazla kullanılan kaliteli bir web hosting yönetim panelidir. İnternet sitenize SSL Sertifikası satın almak istediğinizde cPanel kullanmanız durumunda

SSL Sertifikası 0 Yorum

SSL Sertifikası Ülke Kodları

SSL Sertifikası Ülke Kodları Aşağıda verilen listeden Ülke Kodunuzu bulun Sertifika İmzalama İsteği oluştururken Ülke Kodları gereklidir. CSR’nizi oluştururken girmeniz gereken SSL Sertifikası Ülke Kodları aşağıdaki gibidir: US Amerika Birleşik Devletleri

SSL Sertifikası 0 Yorum

Domain Doğrulayan SSL Sertifikaları (DV) Nedir?

Domain doğrulayan sertifikalar, domain ismini sorgulayarak o isimde bir domain mevcut mu değil mi kontrol eder ve bu bağlamda sertifika otoritesi oluşturur. Bu sertifika en alt katman SSL sertifikasıdır. Domain

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın