Bulut Sunucu Nedir?

Bulut Sunucu Nedir?

Bulut Sunucu Nedir?

Cloud (Bulut) sunucu kavramı uzun süredir Hosting sektörünün gündemini oluşturan kavramlar arasında yer alıyor.
Özellikle projesinin stabilitesini önemseyen birçok kişi Cloud Hosting’lere yönelmiş durumda.
Cloud sunucular, performans ve verimlilik bazında en az fiziksel sunucular kadar iyi sonuç veriyor.
Yani stabilite bakımından normal bir hosting’ten hiçbir farkı bulunmayan Cloud Hosting’in, bilakis normal bir hosting’e nazaran daha fazla artıları bulunuyor.

Cloud Server & Hosting

Cloud Hosting kavramı özellikle yük dengeleme (Load Balanced) bakımından büyük bir artıya sahip. Yani bu sayede sadece kullanmanız gerektiği kadar kaynak kullanmaktasınız.
Bu da beraberinde daha çok para verip, kullanıp kullanmayacağınız hususunda bir fikriniz bulunmayan fiziksel (Dedicated) sunucu almamanızı sağlamaktadır.
Çünkü Cloud sunucularda size yeterli olan kaynakları tükettiğiniz için, ekstradan yüksek özellikli bir sunucu alıp çok fazla para harcamamış olacaksınız.
Bu da kesinlikle Cloud Hosting kavramının en önemli artıları arasında yer almaktadır diye düşünüyorum.

Cloud sunucuların elbette artıları bunlarla sınırlı değil. Cloud sunucularda, mevcut olan işlemci, bellek ve depolama alanı uygulamalar tarafından tamamen ortak kullanılmaktadır.
Yani örnek vermek gerekirse; Cloud altyapılı Hosting’inizde bir arıza olduğu an, siteleriniz kapanmayacak ve hemen diğer Cloud Sunucu devreye girecektir.
Bu da elbette sitelerinizin aktiflik oranının daha fazla pekişmesini sağlayacaktır. Ki Cloud Hosting’in tercih edilmesindeki en önemli faktörlerden birisi de, mevcut özelliklerin uygulamalar tarafından ortak kullanılmasıdır.
Çünkü bu durum hosting’inizin, felaket olarak nitelendirilebilecek durumlarda büyük bir olasılıkla kapanmamasını beraberinde getirmektedir.

Son olarak, Cloud Hosting kavramı ölçeklenebilirliliği ile tanınmaktadır.

Yani ihtiyaç duyduğunuz zaman, aradaki farkı Hosting şirketinize ödediğiniz an, özelliklerinizi yükseltebiliyorsunuz veya azaltabiliyorsunuz.
Bu da beraberinde, kullanmayacağınız özellikler için çok fazla para harcamamanızı beraberinde getirmektedir.Yakın bir gelecekte birçok kişi Cloud sunuculara geçiş yapacak.
Çünkü normal bir Hosting’den hiçbir farkı bulunmamasına rağmen, aksine birçok artısı bulunan bu sistemi birçok kişi tanıdıkça daha da sevecektir.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Domain 0 Yorum

.ne Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Nijer domain uzantısı .ne dir. .ne uzantılı domain Nijer ülkesinin alan adı uzantısıdır. Nijer domain uzantılı web siteler .ne

Domain 0 Yorum

.by Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Beyaz Rusya  domain uzantısı .by dir. .by uzantılı domain Beyaz Rusya  ülkesinin alan adı uzantısıdır. Beyaz Rusya  domain uzantılı

Domain 0 Yorum

.cv Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Yeşil Burun Adaları domain uzantısı .cv dir. .cv uzantılı domain Yeşil Burun Adaları ülkesinin alan adı uzantısıdır. Yeşil Burun

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın