Cname Kaydı Nedir? Cname Kaydı nasıl oluşturulur ?

Cname Kaydı Nedir? Cname Kaydı nasıl oluşturulur ?

Cname Kaydı Nedir ?

CNAME, bir bilgisayarın, bir veya daha fazla host adı tarafından bilinmesini sağlar. Cname kaydı için öncelikle A Kaydı oluşturmak gerekmektedir.

CNAME kayıtları ile alan adınızı farklı adreslere yönlendirilmesini de sağlayabilirsiniz. Bu işlemle farklı bir alan adına olduğu gibi kendi dizin yada dub domainlerinize yönlendirebilirsiniz.

Plesk Panelde Cname Kaydı Nasıl Oluşturulur ?

Müşteri panelinimize girip “DNS Ayarları” butonuna tıklıyoruz.

Açılan sayfada “Kayıt Ekle” butonuna tıklıyoruz.

Sonraki kısımda Kayıt Türü olarak “Cname” ‘ nı seçiyoruz. Alan Adı kısmını yazıyoruz. Kural Ad kısmına ise “alanadiniz.com” yazıyoruz.

Bu şekilde cname kaydını oluşturabilirsiniz.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Domain 0 Yorum

.cx Uzantılı Domain Hangi Ülke

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Christmas Adası domain uzantısı .cx dir. .cx uzantılı domain Christmas Adası ülkesinin alan adı uzantısıdır. Christmas Adası domain uzantılı

Domain 0 Yorum

Gizlilik ve Kişisel Veriler

Atak Teknoloji için kişisel bilgilerinizi korumanın çok önemli olduğunu ve bunların gizliliğine saygı duyduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Bu Gizlilik Politikasını, bizimle paylaştığınız kişisel bilgilerinizi nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıklamak için hazırladık.

Domain 0 Yorum

Domain (Alan Adı) Nedir?

Alan adı (domain name), bir web sitesinin İnternet’teki adı ve adresidir. Bu adres olmadan bir İnternet kullanıcısı web sitesine sadece IP adresiyle ulaşabilir. Örneğin şu anda gezmekte olduğunuz sitenin alan

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın