cPanel’de CSR Kodu Nasıl Oluşturulur ?

cPanel’de CSR Kodu Nasıl Oluşturulur ?

CPanel kullanarak bir CSR oluşturma

SSL sertifikası oluştur

cPanel bildiğiniz gibi oldukça fazla kullanılan kaliteli bir web hosting yönetim panelidir. İnternet sitenize SSL Sertifikası satın almak istediğinizde cPanel kullanmanız durumunda cPanel üzerinden CSR kodu tanımlamanız gerekecektir. Aşağıda ki gibi cPanel üzerinden CSR kodunuzu tanımlayabilir ve atakdomain.com üzerinden SSL Sertifika satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

1) cPanel’ e giriş yaptıktan sonra SSL/TLS Manager bölümüne tıklayınız.

2) Generate, view, or delete SSL certificate signing requests e tıklayınız!

 

3) Gelen sayfada Required olarak belirtilen tüm verileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz akabinde Generate butonuna basanız.

4) Çıkan tüm kodları eksiksiz bir şekilde kopyalayınız.

Önemli Notlar:

 

SSL sertifikalarında ücret iadesi yoktur. CSR kodunuzu lütfen doğru ve dikkatli oluşturunuz.

 

Domains bölümü ssl tanımlamak istediğiniz domain ile aynı olmalıdır. Eğer CSR talebinizi alanadiniz.com şeklinde yaptıysanız, daha sonra www.alanadiniz.com şeklinde güvenli alan oluşturamazsınız. Veya talebinizi www. alanadiniz.com ggibi yaptıysanız güvenli domaini alanadiniz.com gibi kullanamazsınız.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Nasıl Yapılır? 0 Yorum

HTTP 500 Internal Server Hatası Nedir ve Nasıl Çözülür?

Web sitelerinde en çok karşılaşılan hatalardan biri olan 500 internal server error (500 dahili sunucu hatası); web sitenizin sunucusunda meydana gelen bir hata hakkında sizi uyaran fakat bu hatanın kaynağını

SSL Sertifikası 0 Yorum

Microsoft IIS 8.x SSL Sertifika Yükleme

Sertifika Yükleme: Microsoft IIS 8.x Henüz bir Sertifika İmzalama İsteği (CSR) oluşturup henüz sertifika sipariş etmediyseniz bkz. CSR Oluşturma: IIS 8.x   AtakTeknoloji.com, SSL Sertifikanızı gönderdikten sonra, ilk önce sertifika

Domain

WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

WordPress kurulumu için aşağıdaki adımları takip edin; Hosting hizmeti aldığınız firmanızdan cpanel giriş bilgileriniz ile  örnek; “linux.atakteknoloji.com” giriş yapıyoruz. 2. Sıralı bir şekilde gidecek olursak; 1. Arama kutucuğuna “list” yazıyoruz.

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın