Dmarc Kaydı Nedir?Plesk Panelde Dmarc Kaydı Nasıl Oluşturulur ?

Dmarc Kaydı Nedir?Plesk Panelde Dmarc Kaydı Nasıl Oluşturulur ?

Dmarc Kaydı Nedir?

Dmarc, Spam gönderilerini önlemek amacıyla geliştirilmiştir bir DNS TXT kayıt türüdür.

DMARC kaydı eklediğinizde Yahoo, Gmail, Outlook gibi mail sağlayıcıları eklemiş olduğunuz kayda göre ne derece Spam yaptığınızı gösteren bir rapor gönderiyor. Siz durumun farkında olmadan spam mailleri gönderilebilir. Bunları önlemek adına DMARC kaydı gereklidir.

Plesk Panelde Dmarc Kaydı Nasıl Oluşturulur ?

Müşteri panelinimize girip “DNS Ayarları” butonuna tıklıyoruz.

Açılan sayfada “Kayıt Ekle” butonuna tıklıyoruz.

Sonraki kısımda Kayıt Türü olarak “Txt” ‘ seçeğini seçiyoruz. Alan Adı kısmına “_dmarc” yazıyoruz. Ip adresi kısmına ise p ve v değerlerini yazıyoruz. p ise politikanız, v özelliği ise kullanılan DMARC protokolünüdür. P özelliği: none, quarantine, reject değerlerinden birini alabilir.

İşlemler bittikten sonra Tamam butonuna basıyoruz.

Bu şekilde dmarc kaydını oluşturabilirsiniz.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Nasıl Yapılır?

Mail hesabım neden spam mail gönderiyor ?

Mail hesabı kurulu olan bilgisayarlardan herhangi birisine trojan bulaşmış olup arka plandan otomatik olarak mail göndermektedir. Bu mailler spam olarak algılandığından mail sunuculardan geri dönmektedir. Bizim sunucu maili belli bir

Domain 0 Yorum

.wf Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Wallis ve Futuna domain uzantısı .wf dir. .wf uzantılı domain Wallis ve Futuna ülkesinin alan adı uzantısıdır. Wallis ve

Web Hosting 0 Yorum

E-Ticareti Kimler Yapmalı?

Bu saatten sonra e-ticaretin ne olduğunu tanımlamam yersiz olur sanırım. Türkiye artık e-ticaretin cenneti olma yolunda büyük yol kat etti. Mübalağasız e-alışveriş konusunda Amerika’dan sonra en cazip ülke ülkemizdir diyebilirim.

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın