Sunucuya Domain DNS Kaydı Ekleme
12/07/2018 431 Görüntülenme

Sunucuya Domain DNS Kaydı Ekleme

DNS kayıtlarınıza nereden erişeceğiniz, alan adınızın nerede kayıtlı olduğuna bağlıdır. DNS protokolü, farklı amaçlar için kullanılabilecek birçok farklı kaydı tanımlar. DNS Kayıt türleri; A, CNAME, MX, PTR ve TXT kayıtlarıdır. Bu makalede DNS Sunucusunda Domain için DNS Kaydı ve diğer kayıtlar nasıl eklenir, onu öğreneceğiz.

1 – Sitenizin barındığı Hosting sunucuna uzak masaüstü bağlantısı ile bağlantı kurun.

2- Sunucuda “DNS” bulup çalıştıralım. Bu sunucuda masaüstüne kısayol verilmiş, Windows Başlat seçeneğinden arama yaparak da DNS bölümüne erişebilirsiniz.

3- Önce Site adını DNS sunucuya kaydedilim.

4-Domainin kayıtlarını gireceğimiz içerik kısmına geliyoruz.

5- Şimdi Sırasıyla NS, CNAME ve A kayıtlarımızı ekleyelim.

6- İlk olarak NS Kayıtlarımızı ekleyerek başlıyoruz.

7- A Kaydı Eklyerek devam ediyoruz.

8- Son olarak CNAME kaydını ekliyoruz.

9- İşlem tamamlandığında kayıtlarımız bu şekilde görünecektir.

 

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

E-Mail 0 Yorum

COMODO SSL Türkiye

COMODO SSL? Türk girişimci Melih Abdulhayoğlu tarafından 1998 yılında kurulan COMODO, bugün dijital sertifika alanında dünyanın bir numaralı markası ve siber güvenlik alanında dünyanın en büyük firmalarından bir tanesi durumundadır.

Nasıl Yapılır? 0 Yorum

cPanel’de CSR Kodu Nasıl Oluşturulur ?

CPanel kullanarak bir CSR oluşturma SSL sertifikası oluştur cPanel bildiğiniz gibi oldukça fazla kullanılan kaliteli bir web hosting yönetim panelidir. İnternet sitenize SSL Sertifikası satın almak istediğinizde cPanel kullanmanız durumunda

Nasıl Yapılır? 0 Yorum

Domain Satın Al

Domain Satın al – Domain Nasıl Alınır? Domain namı diğer alan adı bir web siteye tahsis edilen isimdir. İnternet tarayıcılarının adres yazılan bölümüne bu isimler yazılarak sitelere erişim sağlanır. Esasında