Sunucuya Domain DNS Kaydı Ekleme
12/07/2018 71 Görüntülenme

Sunucuya Domain DNS Kaydı Ekleme

DNS kayıtlarınıza nereden erişeceğiniz, alan adınızın nerede kayıtlı olduğuna bağlıdır. DNS protokolü, farklı amaçlar için kullanılabilecek birçok farklı kaydı tanımlar. DNS Kayıt türleri; A, CNAME, MX, PTR ve TXT kayıtlarıdır. Bu makalede DNS Sunucusunda Domain için DNS Kaydı ve diğer kayıtlar nasıl eklenir, onu öğreneceğiz.

1 – Sitenizin barındığı Hosting sunucuna uzak masaüstü bağlantısı ile bağlantı kurun.

2- Sunucuda “DNS” bulup çalıştıralım. Bu sunucuda masaüstüne kısayol verilmiş, Windows Başlat seçeneğinden arama yaparak da DNS bölümüne erişebilirsiniz.

3- Önce Site adını DNS sunucuya kaydedilim.

4-Domainin kayıtlarını gireceğimiz içerik kısmına geliyoruz.

5- Şimdi Sırasıyla NS, CNAME ve A kayıtlarımızı ekleyelim.

6- İlk olarak NS Kayıtlarımızı ekleyerek başlıyoruz.

7- A Kaydı Eklyerek devam ediyoruz.

8- Son olarak CNAME kaydını ekliyoruz.

9- İşlem tamamlandığında kayıtlarımız bu şekilde görünecektir.

 

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Genel 0 Yorum

Yönetilen Web Hosting

Yönetilen web hosting nedir? Yönetilen web hosting bir servis sağlayıcının adanmış sunucuları ve ilişkili donanımı tek bir müşteriye kiraladığı ve bu sistemleri müşterinin adına yöneten bir BT sağlama modelidir. Yönetilen

Nasıl Yapılır? 0 Yorum

Domain Tescil Belgeleri

Domain Tescil Belgeleri .com.tr, biz.tr ve .info.tr İçin Gerekli Belgeler Aşağıdaki linkte bulunan dilekçenin doldurulup kaşelenerek tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. (Faks : 0 262 324 94 26).com.tr Dilekçe örneği için tıklayınız!

Haberler & Kampanyalar 0 Yorum

Domain Tescili Nasıl Yapılır ?

Domain sahip olduğunuz şirketin internetteki kimliğidir.Alan adı kullanabilmeniz için kendi adınıza tescil ettirmeniz gerekmektedir. Kişisel ya da kurumsal anlamda internet ortamında bir kimlik sahibi olmak için alacağınız alan adı markanızın