Domain Satın Al

Domain Satın Al

Domain Satın al – Domain Nasıl Alınır?

Domain namı diğer alan adı bir web siteye tahsis edilen isimdir. İnternet tarayıcılarının adres yazılan bölümüne bu isimler yazılarak sitelere erişim sağlanır. Esasında web sitelerine ip adresleri kullanılarak de bağlanılabilir. Alan adı ne anlama gelir yazımızdan daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Fakat ip adreslerinin akılda tutulması oldukça zordur. Bundan dolayı domainler kullanılır. .Com, .net, .biz, .org en fazla tercih edilen uzantılardır. Ülkemizde alternatif olarak .com.tr, .tc ve son dönem itibariyle .ist – .istanbul da tercih edilmektedir.

Dünyada 3000 den fazla domain uzantısı bulunmaktadır. Web sitenizin hedef kitlesine göre bu domain uzantılarından birisini tescil edip kullanabilirsiniz. Örnek olarak; bir hukuk bürosu sahibiyseniz, internette şirketinizin tanıtımı yapmak için web sitesi açabilirsiniz. .law domain uzantısını tercih ederek sitenizi özelleştirebilirsiniz.

Kurmakta olduğunuz web sitesi için evvelen bir isim – domain kayıt etmelisiniz. Domain tescili için gerekli işlemi domain hizmetleri sunan Icann acredite yazman olan, tecrübeli firmamız aracılığıyla yapabilirsiniz. Zaman zaman sunduğumuz fırsatlarla uluslararası domain tescillerinde lider domain firması olarak hizmetinizdeyiz. Domain kampanyalarımızdan haberdar olmak için lütfen https://www.atakteknoloji.com/ sitemizi sık sık ziyaret edin ve siteye üye olun.

Domain Satın Alma

Alan adı – domain tescil etmek oldukça basit. Domain sorgulama bölümüne bir domain adı girerek domain arama yapmanız ve akabinde sepete ekleyerek satın almanız gerekmektedir. Aklınızda daha önceden belirlemiş olduğunuz domain isimleri varsa toplu olarak domain sorgulama işlemini https://www.atakdomain.com/toplu-domain-sorgulama adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

Tescile müsait olan domainler sorgu sonuçlarında listelenecektir. Böylece tek tek sorgu işlemi yapmak yerine toplu sonuçları görebilirsiniz. Sonuç bölümünden satın almak istedikleriniz için 1-10 yıl arasında alan adı kaydı yapabilirsiniz. Genelde domainler 3-63 karakter arasında olabilir.

Domainler .,:?!& vb özel karakterler içeremez. Sadece “-” tire işareti kullanılabilir. Ayrıca seçeceğiniz domain kelimeleri arasında boşluk bırakamazsınız.

Türkçe Karakterli Domain

Almak istediğiniz web site isminde Türkçe karakterler (ç,ğ,ı,ş,ö,ü) kullanabilirsiniz. Türkçe karakterli domain tescillerinde yapacak olduğunuz DNS yönlendirmelerinde isminizin ASCII karakter karşılığını kullanmak zorundasınız. Bu karşılığı IDN çeviri aracılığıyla alabilirsiniz. Markanızı korumak ve yazım yanlışlarının önüne geçebilmek için Türkçe karakterli isim tescil etmeniz faydalı olacaktır.

 

Ücretsiz Domain Hizmetlerimiz

  • Dns Kontrolü
  • Online Domain Yönetimi
  • Hesaplar arası domain taşıma
  • Domain Yönlendirme
  • Gizli Whois
  • Yapım Aşamasında Sayfası

Domain Satın almak için; https://www.atakteknoloji.com/

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Domain 0 Yorum

.et Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Etiyopya domain uzantısı .et dir. .et uzantılı domain Etiyopya ülkesinin alan adı uzantısıdır. Etiyopya domain uzantılı web siteler .et

Domain 0 Yorum

.td Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Çad domain uzantısı .td dir. .td uzantılı domain Çad ülkesinin alan adı uzantısıdır. Çad domain uzantılı web siteler .td

Domain 0 Yorum

.ml Uzantılı Domain Hangi Ülkenin ?

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Mali domain uzantısı .ml dir. .ml uzantılı domain Mali ülkesinin alan adı uzantısıdır. Mali domain uzantılı web siteler .ml

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın