Domain Tescili Nasıl Yapılır ?

Domain Tescili Nasıl Yapılır ?

Domain sahip olduğunuz şirketin internetteki kimliğidir.Alan adı kullanabilmeniz için kendi adınıza tescil ettirmeniz gerekmektedir.

Kişisel ya da kurumsal anlamda internet ortamında bir kimlik sahibi olmak için alacağınız alan adı markanızın tanınmasında en  önemli etkendir.

Domain seçiminde dikkat etmeniz gereken noktaları “Domain Nedir? Domain Seçmininde Nelere Dikkat Edilmeli?” adlı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Hukuki olarak koruma altına aldığınız alan adınız sizin kimliğinizi ve firmanızı yansıtan domain tescili ile markanızı korumaya almış olur.

Domain tescili yaptırmak için tescil ettirmek istediğiniz alan adının başvuru için uygun olup olmadığını sorgulamak için https://www.atakteknoloji.com/ üzerinden sorgulama yapabilir diğer işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

.com .net .org .info .istanbul tarzı uzantılar belgesiz satınalınabilinir.

.com.tr Domain Tescili Yapmak İçin ;

 • Domain sorgulama yapınız,
 • Domain adı müsait ise
  • Gerekli belgeler
   *Başvuru belgesi
   *İmza sirküleri
   *Faaliyet belgesi (Son 1 yıla ait) veya Ticaret sicil gazetesi (Son 5 yıla ait)
   Eğer firma kaydınız yoksa marka tescil belgesi veya marka başvuru belgesi ile .com.tr satınalabilirsiniz!
   Şahıslar Tc kimlik numaraları ile .com.tr başvursu yapabilirler. Örneğin Elifnur Yazıcı  tc kimlik no kullanarak www.elifnuryazici.com.tr satınalabilir.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Domain 0 Yorum

.kw Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Kuveyt domain uzantısı .kw dir. .kw uzantılı domain Kuveyt ülkesinin alan adı uzantısıdır. Kuveyt domain uzantılı web siteler .kw

Domain 0 Yorum

.jp Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Japonya  domain uzantısı .jp dir. .jp uzantılı domain Japonya ülkesinin alan adı uzantısıdır. Japonya domain uzantılı web siteler .jp

Domain 0 Yorum

.nf Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Norfolk Adası domain uzantısı .nf dir. .nf uzantılı domain Norfolk Adası ülkesinin alan adı uzantısıdır. Norfolk Adası domain uzantılı

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın