Domain Tescili Nasıl Yapılır ?

Domain Tescili Nasıl Yapılır ?

Domain sahip olduğunuz şirketin internetteki kimliğidir.Alan adı kullanabilmeniz için kendi adınıza tescil ettirmeniz gerekmektedir.

Kişisel ya da kurumsal anlamda internet ortamında bir kimlik sahibi olmak için alacağınız alan adı markanızın tanınmasında en  önemli etkendir.

Domain seçiminde dikkat etmeniz gereken noktaları “Domain Nedir? Domain Seçmininde Nelere Dikkat Edilmeli?” adlı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Hukuki olarak koruma altına aldığınız alan adınız sizin kimliğinizi ve firmanızı yansıtan domain tescili ile markanızı korumaya almış olur.

Domain tescili yaptırmak için tescil ettirmek istediğiniz alan adının başvuru için uygun olup olmadığını sorgulamak için https://www.atakteknoloji.com/ üzerinden sorgulama yapabilir diğer işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

.com .net .org .info .istanbul tarzı uzantılar belgesiz satınalınabilinir.

.com.tr Domain Tescili Yapmak İçin ;

 • Domain sorgulama yapınız,
 • Domain adı müsait ise
  • Gerekli belgeler
   *Başvuru belgesi
   *İmza sirküleri
   *Faaliyet belgesi (Son 1 yıla ait) veya Ticaret sicil gazetesi (Son 5 yıla ait)
   Eğer firma kaydınız yoksa marka tescil belgesi veya marka başvuru belgesi ile .com.tr satınalabilirsiniz!
   Şahıslar Tc kimlik numaraları ile .com.tr başvursu yapabilirler. Örneğin Elifnur Yazıcı  tc kimlik no kullanarak www.elifnuryazici.com.tr satınalabilir.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Nasıl Yapılır? 0 Yorum

Yandex Outlook 2013 Mail Kurulumu Konu Anlatım

Yandex Outlook 2013 Mail Kurulumu Konu Anlatım Yandex Mail Kurulum Ayarları http://yardim.yandex.com.tr/mail/mail-clients.xml#pop3 Yandex Android ve Iphone Mail Programı http://mobil.yandex.com.tr/apps/mail/android/ Adım 1: Öncelikle Outlook 2013 programını açıyoruz. Programın üst kısmında bulunan

Nasıl Yapılır? 0 Yorum

Plesk Control Panel’de yazma izni nasıl verilir?

Plesk Control Panel’de yazma izni nasıl verilir? Plesk Control Panel’e girilerek File Manager sayfası seçeneği tıklanır. Görüntülenen dizin listesinden httpdocs klasörü tıklanır. Yazma izni verilecek olan dosya veya klasörün en sağındaki kilit işaretine tıklanır.

Domain 0 Yorum

DNS nedir? DNS nasıl değiştirilir?

DNS Nedir? DNS olarak bilinen Domain Name System (Alan Adı Sistemi) cihazların ve web sitelerin sahip olduğu 12.34.567.89 gibi IP adresleri yerine aranan web sitesine alan adı ile ulaşılmasını sağlayan

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın