Linux Sunucularda CPANEL Mail Hesabı Oluşturma ve Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Linux Sunucularda CPANEL Mail Hesabı Oluşturma ve Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Linux Sunucularda CPANEL Mail Hesabı Oluşturma ve Şifre Değiştirme 

Öncelikle ilgili web sitenin CPANEL sayfasına erişmeniz gerekiyor.
Cpanel sayfasına giriş yapmak için siteadi.com:2082 ya da siteadi.com/cpanel olarak internet tarayıcı adresimize adresleri yazmamız gerekiyor.
Bu sayfaya giriş yapınca aşağıda ki resimde göreceğiniz gibi bir sayfa gelecektir karşımıza.

Panel kullanıcı adı ve şifremizi yazıp giriş yaptıktan sonra “Mail” ana başlığının altında bulunan  panelinizin dili İngilizce ise ” Email Accounts ” panelinizin dili Türkçe ise ” Email Hesapları ” kısmından giriş yapıyoruz.

Eposta hesaplarımızın olduğu bölüme giriş yaptığımızda eğer daha önce mail tanımladı isek sayfanın hemen altında mailer görünecektir.
Tanımlamadı isek mail olmayacaktır burada mail tanımlamak için hemen sayfada karşımızda bulunan Email, Password gibi alanları doldurmamız gerekiyor.
Mevcut mailimizin şifresini değiştirmek istiyor isek sayfanın altında mailimizi bulup hemen sağ tarafında bulunan ” Change Password ya da Parolayı Değiştir” kısmından gerekli değişikliği yapabiliriz.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Nasıl Yapılır? 0 Yorum

E-İhracat Nedir ?

İnsan, üreten, düşünen ve yeni icatlarla hayatta başarılı olmayı hedefleyen inanılmaz bir varlık. Ne zaman ve nerede yeni bir şey ortaya koyacağı belli değil. Dünyanın her tarafı farklı güzelliklerin ve

Nasıl Yapılır? 0 Yorum

TXT Kaydı Nedir? TXT Kaydı Nasıl Oluşturulur ?

TXT Kaydı Nedir? TXT kayıtları, alanınız dışındaki kaynaklar hakkında metin biçiminde bilgiler içeren bir Alan Adı Sistemi (DNS) kaydı türüdür. Bu kayıtlar, alan ayarlarınıza eklenir. Txt Kaydı özel amaçlı bir

Genel 0 Yorum

Eticaret Sitesi Kurmak

Artık firmalar reel satış mağazalarına ilave olarak sanal dünyada varlığını devam ettirmek için eticaret siteleri kurmaktalar. Firmalar bu sayede cüzi bütçeler ile birlikte daha çok kişiye ulaşıp satışlarını artırmayı amaç

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın