Linux Sunucularda CPANEL Mail Hesabı Oluşturma ve Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Linux Sunucularda CPANEL Mail Hesabı Oluşturma ve Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Linux Sunucularda CPANEL Mail Hesabı Oluşturma ve Şifre Değiştirme 

Öncelikle ilgili web sitenin CPANEL sayfasına erişmeniz gerekiyor.
Cpanel sayfasına giriş yapmak için siteadi.com:2082 ya da siteadi.com/cpanel olarak internet tarayıcı adresimize adresleri yazmamız gerekiyor.
Bu sayfaya giriş yapınca aşağıda ki resimde göreceğiniz gibi bir sayfa gelecektir karşımıza.

Panel kullanıcı adı ve şifremizi yazıp giriş yaptıktan sonra “Mail” ana başlığının altında bulunan  panelinizin dili İngilizce ise ” Email Accounts ” panelinizin dili Türkçe ise ” Email Hesapları ” kısmından giriş yapıyoruz.

Eposta hesaplarımızın olduğu bölüme giriş yaptığımızda eğer daha önce mail tanımladı isek sayfanın hemen altında mailer görünecektir.
Tanımlamadı isek mail olmayacaktır burada mail tanımlamak için hemen sayfada karşımızda bulunan Email, Password gibi alanları doldurmamız gerekiyor.
Mevcut mailimizin şifresini değiştirmek istiyor isek sayfanın altında mailimizi bulup hemen sağ tarafında bulunan ” Change Password ya da Parolayı Değiştir” kısmından gerekli değişikliği yapabiliriz.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Nasıl Yapılır? 0 Yorum

Apache Sunucularda SSL Sertifikası Kurulumu

Merhaba, bu yazımızdaApache Web sunucusu için sertifika talebinin nasıl yapıldığına ve SSL sertifikasının nasıl kurulduğunu anlatacağız. Apache Sunucularda SSL sertifikası oluşturma işlemi çok kolaydır.   Mod_ssl ile Sertifikanızı Apache’ye Yüklemek

Nasıl Yapılır?

Microsoft Outlook 2016 Kurulumu

Mail hesabı Microsoft outlook 2016’ya nasıl kurulur?  Adım adım mail hesıbımızı outlook’a kurma işlemi. Microsoft Outlook 2016 programını çalıştırıyoruz. 1. Üst menüden DOSYA bölümüne tıklayınız. 2. Karşımıza gelen bölümden Hesap Ayarları‘nı

Nasıl Yapılır? 0 Yorum

Cname Kaydı Nedir? Cname Kaydı nasıl oluşturulur ?

Cname Kaydı Nedir ? CNAME, bir bilgisayarın, bir veya daha fazla host adı tarafından bilinmesini sağlar. Cname kaydı için öncelikle A Kaydı oluşturmak gerekmektedir. CNAME kayıtları ile alan adınızı farklı

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın