Linux Sunucularda CPANEL Mail Hesabı Oluşturma ve Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Linux Sunucularda CPANEL Mail Hesabı Oluşturma ve Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Linux Sunucularda CPANEL Mail Hesabı Oluşturma ve Şifre Değiştirme 

Öncelikle ilgili web sitenin CPANEL sayfasına erişmeniz gerekiyor.
Cpanel sayfasına giriş yapmak için siteadi.com:2082 ya da siteadi.com/cpanel olarak internet tarayıcı adresimize adresleri yazmamız gerekiyor.
Bu sayfaya giriş yapınca aşağıda ki resimde göreceğiniz gibi bir sayfa gelecektir karşımıza.

Panel kullanıcı adı ve şifremizi yazıp giriş yaptıktan sonra “Mail” ana başlığının altında bulunan  panelinizin dili İngilizce ise ” Email Accounts ” panelinizin dili Türkçe ise ” Email Hesapları ” kısmından giriş yapıyoruz.

Eposta hesaplarımızın olduğu bölüme giriş yaptığımızda eğer daha önce mail tanımladı isek sayfanın hemen altında mailer görünecektir.
Tanımlamadı isek mail olmayacaktır burada mail tanımlamak için hemen sayfada karşımızda bulunan Email, Password gibi alanları doldurmamız gerekiyor.
Mevcut mailimizin şifresini değiştirmek istiyor isek sayfanın altında mailimizi bulup hemen sağ tarafında bulunan ” Change Password ya da Parolayı Değiştir” kısmından gerekli değişikliği yapabiliriz.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

E-Mail

IceWarp Mail Admin Panelinden Mail Listesi Nasıl Oluşturulur?

 Mail Admin paneli üzerinden mail listesi nasıl oluşturulur buna değineceğiz. 1. İlk olarak Mail Admin panelinize Hosting Firmanızın size vermiş olduğu bilgilerle giriş yapın. 2. Açılan ekranda “+” simgesine tıklıyoruz. 3. “New

SSL Sertifikası 0 Yorum

Apache Sunucularda SSL Sertifikası Kurulumu

Merhaba, bu yazımızdaApache Web sunucusu için sertifika talebinin nasıl yapıldığına ve SSL sertifikasının nasıl kurulduğunu anlatacağız. Apache Sunucularda SSL sertifikası oluşturma işlemi çok kolaydır.   Mod_ssl ile Sertifikanızı Apache’ye Yüklemek

Haberler & Kampanyalar 0 Yorum

SSL Sertifikaları Arasındaki Farklar

Atak Teknoloji tarafından satılan tüm ssl sertifikaları fonksiyonel olarak aynı görevi yerine getirmektedir. Ssl sertifika farklarını inceleyelim;   Domain Güvenliği Doğrulama Tipi Web Tarayıcı Bildirim Düzeyi Şifreleme Kalitesi Web Tarayıcı

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın