Mysql Database Yönetimi Yedek Alma

Mysql Database Yönetimi Yedek Alma

ADIM 1: MYSQL DATABASE uygulamamızı açıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADIM 2:  Administration – Data Export Kısmına şifremizi yazarak girişimizi sağlıyoruz.

ADIM 3: Açılan pencerenin sol tarafından veri tabanımızı seçiyoruz. Sağ alt köşeden seçeneklerden “Dump Structure and Database” seçili konuma getiriyoruz. Alt kısımdaki seçeneklerden veri tabanımızın yedeklerini nereye kaydedeceğimizi çubuk kısmına yazıyoruz yada seçiyoruz bu seçenek size kalmış. Ardından “START EXPORT” a tıklayıp işlemleri başlatıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADIM 4:  Yeşil çubuğun dolduğunu gördükten sonra verilerimiz bilgisayarımıza kaydolmuş bulunuyor.  Bilgisayarım kısmından + Belgeler bölümünden verilerinizi nereye ve hangi isimle kaydettiyseniz o kısımda (yerde) bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADIM 5: Kaydettiğimiz (kaydettiğiniz) verilerinizi tek tek dosyalar halinde görebilir ve açabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MYSQL DATABASE YÖNETİMİ YEDEK YÜKLEME

ADIM 1:  İlk açtığımız ekrana geri dönüyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADIM 2: Administration-Data Export kısmına şifremizi tekrardan girerek işlemlerimize başlamak için ilk adımı atmış oluyoruz.

ADIM 3: Çıkan ekranda ilk seçeneği seçiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ADIM 4:
Ve o seçeneğin karşı tarafında üç nokta (…) bulunuyor. O bölüme tıklayarak karşımıza bilgisayarımızda bulunan kayıtlı dosyalar, klasörler geliyor. O bölme açıldığında oradan yüklemek istediğimiz veriyi bulup, seçiyoruz. Ve “TAMAM”a  basıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADIM 5: Sol tarafta bulunan “SCHEMAS” kısmından Veri tabanımızın üstüne geliyoruz ve hemen yan tarafında çıkan küçük “i” iconuna tıklıyoruz ve karşımıza bir pencere geliyor. Gelen ekranda “TABLES” kısmına tıklıyoruz.

Ardından tekrardan açılan ekranda veri tabanımızın ismine yada herhangi birisine maus yardımı ile sağ tıklayarak “DROP TABLE” seçeneğini seçiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADIM 6: Seçenekten çıkan sekmelerden “DROP NOW” a tıklıyoruz.

 

ADIM 7: Ardından karşımıza çıkan pencereden ilk seçeneği seçiyoruz. Ve “START EXPORT” seçeneğine tıklıyoruz. Ve Yedek yükleme işlemini başlatmış oluyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADIM 8: Ve yeşil çubuk dolduktan sonra işlemimiz başarıyla bitmiş oluyor..

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Genel 0 Yorum

Gizlilik ve Kişisel Veriler

Atak Teknoloji için kişisel bilgilerinizi korumanın çok önemli olduğunu ve bunların gizliliğine saygı duyduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Bu Gizlilik Politikasını, bizimle paylaştığınız kişisel bilgilerinizi nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıklamak için hazırladık.

Genel 0 Yorum

İnternette Pazarlama

Yeni nesil ticari anlayışı ne üretirsem satarım algısını bırakın yaşamayı hayal bile edemez. Günümüzde artık rekabet küreselleşti ve arz talebin çok fazla üzerinde.  Teknoloji ve internetin baş döndürücü gelişimi, küreselleşen

Nasıl Yapılır? 0 Yorum

.ru Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Rusya domain uzantısı .ru dir. .ru Rusya ülkesinin alan adı uzantısıdır. Rusya domain uzantılı web siteler .ru alan adı

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın