Mysql Database Yönetimi Yedek Alma

Mysql Database Yönetimi Yedek Alma

ADIM 1: MYSQL DATABASE uygulamamızı açıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADIM 2:  Administration – Data Export Kısmına şifremizi yazarak girişimizi sağlıyoruz.

ADIM 3: Açılan pencerenin sol tarafından veri tabanımızı seçiyoruz. Sağ alt köşeden seçeneklerden “Dump Structure and Database” seçili konuma getiriyoruz. Alt kısımdaki seçeneklerden veri tabanımızın yedeklerini nereye kaydedeceğimizi çubuk kısmına yazıyoruz yada seçiyoruz bu seçenek size kalmış. Ardından “START EXPORT” a tıklayıp işlemleri başlatıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADIM 4:  Yeşil çubuğun dolduğunu gördükten sonra verilerimiz bilgisayarımıza kaydolmuş bulunuyor.  Bilgisayarım kısmından + Belgeler bölümünden verilerinizi nereye ve hangi isimle kaydettiyseniz o kısımda (yerde) bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADIM 5: Kaydettiğimiz (kaydettiğiniz) verilerinizi tek tek dosyalar halinde görebilir ve açabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MYSQL DATABASE YÖNETİMİ YEDEK YÜKLEME

ADIM 1:  İlk açtığımız ekrana geri dönüyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADIM 2: Administration-Data Export kısmına şifremizi tekrardan girerek işlemlerimize başlamak için ilk adımı atmış oluyoruz.

ADIM 3: Çıkan ekranda ilk seçeneği seçiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ADIM 4:
Ve o seçeneğin karşı tarafında üç nokta (…) bulunuyor. O bölüme tıklayarak karşımıza bilgisayarımızda bulunan kayıtlı dosyalar, klasörler geliyor. O bölme açıldığında oradan yüklemek istediğimiz veriyi bulup, seçiyoruz. Ve “TAMAM”a  basıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADIM 5: Sol tarafta bulunan “SCHEMAS” kısmından Veri tabanımızın üstüne geliyoruz ve hemen yan tarafında çıkan küçük “i” iconuna tıklıyoruz ve karşımıza bir pencere geliyor. Gelen ekranda “TABLES” kısmına tıklıyoruz.

Ardından tekrardan açılan ekranda veri tabanımızın ismine yada herhangi birisine maus yardımı ile sağ tıklayarak “DROP TABLE” seçeneğini seçiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADIM 6: Seçenekten çıkan sekmelerden “DROP NOW” a tıklıyoruz.

 

ADIM 7: Ardından karşımıza çıkan pencereden ilk seçeneği seçiyoruz. Ve “START EXPORT” seçeneğine tıklıyoruz. Ve Yedek yükleme işlemini başlatmış oluyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADIM 8: Ve yeşil çubuk dolduktan sonra işlemimiz başarıyla bitmiş oluyor..

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Genel 0 Yorum

Slack Nedir?

Nasıl kullanılır? Ne işe yarar? Slack, iş arkadaşlarınız ve ofisinizde kullanabileceğiniz bir iletişim servisidir.Bilgi paylaşımının yanı sıra bir çok eklenti desteğinide içinde bulundurur ayrıyetten yazı dosyalarınızı direk kod dosyası olarak

Domain 0 Yorum

.af Domain Teknik Özellikleri

Domain Tescili Uzantı : af Ülke : Afghanistan Min. Karakter : 2 Max Karakter : 63 Min. Kayıt Periyodu : 1 yıl Max. Kayıt Periyodu : 5 yıl Min NS

Nasıl Yapılır?

Microsoft Outlook 2016 Kurulumu

Mail hesabı Microsoft outlook 2016’ya nasıl kurulur?  Adım adım mail hesıbımızı outlook’a kurma işlemi. Microsoft Outlook 2016 programını çalıştırıyoruz. 1. Üst menüden DOSYA bölümüne tıklayınız. 2. Karşımıza gelen bölümden Hesap Ayarları‘nı

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın