Plesk Control Panel’de yazma izni nasıl verilir?

Plesk Control Panel’de yazma izni nasıl verilir?

Plesk Control Panel’de yazma izni nasıl verilir?

Plesk Control Panel’e girilerek File Manager sayfası seçeneği tıklanır.

Görüntülenen dizin listesinden httpdocs klasörü tıklanır.

Yazma izni verilecek olan dosya veya klasörün en sağındaki kilit işaretine tıklanır.

İki sütun halinde görünen ekranda, solda sistem kullanıcıları sağda ise onlara tanımlanan yetkiler görünecektir. Sistem kullanıcılarından sağında kırmızı stop işareti bulunanların adına tıklanır. (sakın stop işaretine tıklamayın!) (Bu işlem ve bir sonraki adımdaki işlem tüm bu işareti taşıyan sistem kullanıcıları için tekrarlanır.)

Sağ sütunda sistem kullanıcısının yetkilerinin işaretsiz olduğu görülür ve Full Control’ün karşısındaki Allow yetkisi tıklanarak tüm yetkiler verilir. Bu işlem diğer sistem kullanıcıları için de tekrar edilir. En son olarak OK düğmesine tıklanarak işlem tamamlanır.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Domain 0 Yorum

.cn Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Çin domain uzantısı .cn dir. .cn Çin ülkesinin alan adı uzantısıdır. Çin domain uzantılı web siteler .cn alan adı

Nasıl Yapılır?

WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

WordPress kurulumu için aşağıdaki adımları takip edin; Hosting hizmeti aldığınız firmanızdan cpanel giriş bilgileriniz ile  örnek; “linux.atakteknoloji.com” giriş yapıyoruz. 2. Sıralı bir şekilde gidecek olursak; 1. Arama kutucuğuna “list” yazıyoruz.

E-Mail 0 Yorum

Yandex Outlook 2013 Mail Kurulumu Konu Anlatım

Yandex Outlook 2013 Mail Kurulumu Konu Anlatım Yandex Mail Kurulum Ayarları http://yardim.yandex.com.tr/mail/mail-clients.xml#pop3 Yandex Android ve Iphone Mail Programı http://mobil.yandex.com.tr/apps/mail/android/ Adım 1: Öncelikle Outlook 2013 programını açıyoruz. Programın üst kısmında bulunan

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın