Süresi Dolan Bir Alan Adını (Domain) Nasıl Kaydettirebilirim?

Süresi Dolan Bir Alan Adını (Domain) Nasıl Kaydettirebilirim?

Kayıt süresinin dolması durumunda domainler var olan alan adı için sahip oldukları hakları kaybetmektedir.

Kullanıcılar için süresi dolan alan adını kaydettirmek konusunda özellikle merak edilen pek çok soru bulunmaktadır. Genellikle süresi dolmuş olan alan adının yeniden kaydettirilmesi mümkün olmayabilir. Alan adlarının yenilenmesi için kayıt kuruluşları tarafından verilen süre içerisinde işlem yapılması gerekir.

Kayıt süresinin dolması durumunda domainler için hayati öneme sahip olan işlemlerin yapılması mümkün değildir. Bu nedenle yaşanacak olan problemlerin önlenebilmesi için domain süresinin bitmeden önce mutlaka uzatılması gerekir. Özellikle kullanım sırasında sorun yaşamak istemeyenler için sürenin uzatılması problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.

Yenileme yapmamanız aşağıdaki durumlara sebep olabilir.
Domaini Yenilemezsem Ne Olur?


Domain Dolunca Ne Yapılmalıdır?

Alan adı kullanıcılar için oldukça önemlidir. Belirlenen süre zarfında kullanımı sağlanmaktadır. Bu nedenle uzun ya da kısa süreli olarak alan adı alınması durumunda belirlenen sürenin dolması halinde süresi dolan bir alan adını nasıl kaydettirebilirim? Sorusu kullanıcıların akıllarına gelmektedir. Alan adının süresinin dolması durumunda yeniden kaydettirilmesi mümkün olmayabilir ve bu nedenle domainlerin daha dikkatli olması gerekir.

Seçilen alan adı web siteleri için oldukça önemlidir. Aynı alan adının kullanılabilmesi için özellikle belirlenen sürenin uzun tutulması ya da yenileme süresi içerisinde aksatılmadan yenileme işleminin yapılması gerekir. Aksi durumda süresi dolan alan adının yeniden kaydedilmesi mümkün olmayacağı için kullanıcılar sorun yaşayabilirler.

Domain Yenile

Domain Yenileme Süreci

Kullanılan alan adının yenilenmemesi ya da yenileme süresinin dolması durumunda geri alınması halinde açık arttırma ile satılması söz konusu olabilir. Bu durumda kullanıcının açık artırmaya katılması ve alan adını yeniden alabilmek için teklifte bulunması gerekir. Her türlü riske karşı alan adı yenileme süreci özellikle kullanıcılar için önemlidir.

Alan adı kayıt kuruluşu tarafından belirlenen süre zarfı içerisinde yenileme işlemlerinin yapılması aynı alan adının sorunsuz şekilde kullanılmasını sağlar. Alan adının yeniden kayıt ettirilebilmesi için belirlenen koşullara göre hareket edilmesi gerekir. Bekleme sürecinde olması durumunda yeniden kayıt ettirebilmesi için alan adı kuruluşu tarafından belirlenen sürenin dolması gerekir.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Domain 0 Yorum

.au Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Avustralya domain uzantısı .au dir. .au uzantılı domain Avustralya ülkesinin alan adı uzantısıdır. Avustralya domain uzantılı web siteler .au

Domain 0 Yorum

.hk Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Hong Kong domain uzantısı .hk dir. .hk uzantılı domain Hong Kong ülkesinin alan adı uzantısıdır. Hong Kong domain uzantılı

Genel 0 Yorum

co.at Domain Tescili

Domain Tescili Uzantı : co.at Ülke : Austria Min. Karakter : 3 Max Karakter : 63 Min. Kayıt Periyodu : 1 yıl Max. Kayıt Periyodu : 2 yıl Min NS

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın