.tr Domain Aktar – Nic.tr ‘den Atak Domaine Alan Adları Nasıl Transfer Edilir?

.tr Domain Aktar – Nic.tr ‘den Atak Domaine Alan Adları Nasıl Transfer Edilir?

1990 yılından itibaren IANA/ICANN üzerinden almış olduğu lisans ve yetki ile birlikte Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ülkemizde internet bağlantısı sağlamak yanında nic.tr adlı bir sistem üzerinden özellikle “.tr” uzantılı alan adlarının tahsis edilmesi ve işlemler yapılması açısından hizmet vermiştir.
21 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilen sözleşme sonrasında ise ODTÜ tarafından “.tr Kayıt Otoritesi Yetkisi”, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yani BTK üzerine devredilmiştir. Bu kapsamda 2020 yılının Ağustos ayı ile birlikte sözleşmeye bağlı olarak nic.tr sistemi kapatılarak, “.tr Ağ Bilgi Sistemi(TRABİS)” geçişi yapılacaktır.
Bu kapsamda geçiş işlemleri 23 Aralık 2019 tarihinden itibaren başlayacaktır. BTK tarafından TRABİS faaliyetlerinin gerçekleştiğinin ilan edilmesi sonrasında ise İnternet Alan Adları Yönetmeliğinin Geçici 1. Maddesinin 6. ve 7. fıkraları kapsamında “nic.tr” sisteminde kayıtlı bulunan tüm alan adı sahipleri farklı bir kayıt kuruluşu seçmek zorunda kalacaklardır. Bu konuda da herhangi bir kayıt kuruluşu bulunmadığında söz konusu alan adları doğrudan TRABİS sayesinde yürütülecektir. Bu noktada da tüm kişi ve kurumlar 23 Aralık 2019 tarihinden itibaren alan adlarını Atak Domain’e aktarabilirler.

Özel Temsilci ile Domain Yönetimi Sadece Atak Domainde
Atak Domain tüm müşterilerinin domainlerini talep etmeleri durumunda müşteri adına ücretsiz yönetmektedir.
Nic.tr üzerinden devredilmiş olan alan adlarının doğru ve sorunsuz bir şekilde yönetimini gerçekleştirmek için seçebileceğiniz Atak Domain sayesinde birçok farklı avantajı elde etmeniz de mümkün olacaktır. 23 Aralık 2019 tarihinden itibaren kişi veya firmalar Atak Domain üzerine domain aktarma şansına sahip olacaktır.
Atak Domain; ICANN Accredited bir alan adı yazmanı ve aynı zamanda TRABİS-BTK domain kaydedici yazmanı olarak, kişi ve firmalar için domain transfer etme konusunda en iyi tercihlerden biri olacaktır. Bu konuda sayılan birçok avantaj ile birlikte en iyi hizmetin alınması mümkün hale gelecektir
Zira Atak Domain kurumsal domain yönetimi konusunda 1516’nın üzerinde domain uzantısı desteği sağlamaktadır. Atak domain sayesinde ülke domain uzantılarında 15 yıllık bir tecrübe ile birlikte -ccTLDs avantajı elde edilebilir.  Resmi olarak kesilen hizmet faturaları ile tamamen yasal ve güvenilir bir hizmet alabilirsiniz.
Sistem üzerinde işlemlerinizi kısa bir sürede tamamlamak ile birlikte zaman tasarrufu sağlayabilir ve aynı zamanda tüm ihtiyaçlarınızda uzman desteği talep edebilirsiniz. Domain dil desteği açısından IDNs-Türkçe, Arapça, Rusça, Almanca gibi yüzden fazla dil için domain desteği alabilirsiniz.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Domain 0 Yorum

.ru Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Rusya domain uzantısı .ru dir. .ru Rusya ülkesinin alan adı uzantısıdır. Rusya domain uzantılı web siteler .ru alan adı

Domain 0 Yorum

.mz Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Mozambik domain uzantısı .mz dir. .mz uzantılı domain Mozambik ülkesinin alan adı uzantısıdır. Mozambik domain uzantılı web siteler .mz

Domain 0 Yorum

.eg Uzantılı Domain Hangi Ülkenin

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Mısır  domain uzantısı .eg dir. .eg uzantılı domain Mısır ülkesinin alan adı uzantısıdır. Mısır domain uzantılı web siteler .eg

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın