.uk – .co.uk – .org.uk domain uzantıları nasıl transfer edilir?

.uk – .co.uk – .org.uk domain uzantıları nasıl transfer edilir?

.com/net.org alan adlarının aksine, .co.uk alan adlarında auth code/epp code/domain şifresi yoktur. Bunun yerine, bu alan adları için kendilerine özgü bir transfer sistemi kullanmaktadırlar.

Her registrar – domain kayıt firmasına ait bir IPS-TAG mevcuttur. Domaini bir registrar şirketinden diğerine taşımak için, bu Tag mevcut registrar tarafından değiştirilmelidir.

.uk .co.uk yada .org.uk domainimi nasıl transfer ederim?

.uk uzantılı domainler yetki kodları ve transfer kilidi kullanmazlar.

 Gelen Transferler

.uk uzantılı domainlerin Atak Domain’e transferi için aşağıdaki süreci izleyiniz;

-Mevcut registrar – domain firmanız ile iletişime geçin ve onlardan alan adınızdaki IPS TAG’ınızı 1API-DE olarak değiştirmelerini talep ediniz.

.uk – .co.uk .org.uk domain transfer fiyatı ne kadar?

Sistemimize transfer siparişi gönderildiğinde, 1 yıllık yenileme ücretleri kartınızdan kesilir veya havale talep edilecektir.

Giden Transferler

.Uk domainlerini bizim sistemimizden transfer etmek için lütfen Atak Domain müşteri paneliniz üzerinden bilet açınız yada  domain transferini , transfer edilecek registrar firma sisteminde başlatın.

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

SSL Sertifikası 0 Yorum

Apache Sunucularda SSL Sertifikası Kurulumu

Merhaba, bu yazımızdaApache Web sunucusu için sertifika talebinin nasıl yapıldığına ve SSL sertifikasının nasıl kurulduğunu anlatacağız. Apache Sunucularda SSL sertifikası oluşturma işlemi çok kolaydır.   Mod_ssl ile Sertifikanızı Apache’ye Yüklemek

SSL Sertifikası 0 Yorum

cPanel’de CSR Kodu Nasıl Oluşturulur ?

CPanel kullanarak bir CSR oluşturma SSL sertifikası oluştur cPanel bildiğiniz gibi oldukça fazla kullanılan kaliteli bir web hosting yönetim panelidir. İnternet sitenize SSL Sertifikası satın almak istediğinizde cPanel kullanmanız durumunda

Nasıl Yapılır? 0 Yorum

Cname Kaydı Nedir? Cname Kaydı nasıl oluşturulur ?

Cname Kaydı Nedir ? CNAME, bir bilgisayarın, bir veya daha fazla host adı tarafından bilinmesini sağlar. Cname kaydı için öncelikle A Kaydı oluşturmak gerekmektedir. CNAME kayıtları ile alan adınızı farklı

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın