Yönetilen Web Hosting

Yönetilen web hosting nedir?

Yönetilen web hosting bir servis sağlayıcının adanmış sunucuları ve ilişkili donanımı tek bir müşteriye kiraladığı ve bu sistemleri müşterinin adına yöneten bir BT sağlama modelidir. Yönetilen hosting, sunucuların, sistem donanımının ve sistem yazılımının günlük yönetimini web hosting firması tarafından yapılır.

Yönetilen web hostingde, müşteriler özel sunucu, web hosting ekipmanları kiralayabilir. Örneğin; işletim sistemleri ve sistem yazılımını kiralayabilir. Kiralanan program ve donanım, sadece müşteriye özel çalışır. Müşteri genellikle kiralanan sistemlere idari erişim hakkına sahiptir, ancak bunu nadiren kullanır, bunun yerine sistemle web tabanlı bir arayüz üzerinden etkileşime girmeyi tercih eder.

Yönetilen Web Hosting Özellikleri

Özel web hosting yönetimi, yönetilen hostingi diğer özel barındırma hizmetlerinden farklı kılan şeylerin başında gelir. Tipik olarak yönetilen hosting sağlayıcıları; donanım ve yazılım kurulumu ve yapılandırması, teknik destek, yama yönetimi, sistem bakımı, izleme ve güncellemelerinden sorumludur. Ancak, yönetilen hosting sağlayıcıları, temel hizmet sunumlarından daha gelişmiş hizmetlerin daha pahalı paketlerine kadar çeşitli servisler ve / veya paketler sunabilir. Çoğu durumda, yönetilen hosting hizmetleri, müşterinin özel iş gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirilebilir.

Yönetilen hosting esnek bir seçenektir çünkü taleplerinize ve gereksinimlerinize göre ayarlamalar yapabiliyorsunuz. Haciminiz büyüdükçe ve değiştikçe ayarlama çözümlerini kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu, web sitenizin bir promosyonu her çalıştırdığınızda çökebileceğinden endişelenirken veya büyük bir yanıt almak için bağlanan içeriği dışarıda bırakmaktan endişelenirken tırnaklarınızı ısırmayacağınız anlamına gelir.

Yönetilen bir hosting çözümünü seçmenin en büyük yardımcısı her zaman desteğiniz olacaktır. Web sitenizin ön uç veya arka uç performansını etkileyen bir sorun olduğunda yanıt vermek için nitelikli destek uzmanlarına güvenebilirsiniz. Web sitenizin devre dışı kalması veya güvenliği ihlal edilmesi, bu durumun trafiği veya satışı kaybetmeniz anlamına gelmesi durumunda büyük bir etki yaratabilir. Ayrıca, rutin sunucu bakımı konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

Yönetilen Hosting Avantajları:

. Web hosting destek uzmanı tarafından sizin için web hostinginiz yönetilir.
. Web hosting sürelerini muhasebe birimi size özel takip eder.
. Periyodik web hosting yedekleme yapılır.
. İhtiyaç dahilindeki trafik kontrolü destek uzmanı tarafından yapılır.
. Web sitenize yapılan saldırı, virüs vb güvenlik işlemlerini destek uzmanı takip eder.
. Web hosting barındırılan datacenter seçimi ve güvenliğinden web hosting firması sorumludur.
. Sunucu yapılandırması ve bakımları hizmet kapsamında ücretsiz sağlanır.

Yönetilen Web Hosting paketleri için tıklayınız!

Yazar hakkında

Bunları da beğenebilirsin

Web Tasarım 0 Yorum

Yeni Başlayanlar İçin Adım Adım Blog Açma Rehberi

Blog dünyasına giriş yaparak dijital ortamda kendi sesini duyurmak isteyenler, hazırladığımız ayrıntılı blog açma rehberi ile tüm sorularına yanıt bulabilirler. Yeni başlayanlar için adım adım blog açma rehberinde neler var?

Genel 0 Yorum

 .ch Domain Tescili

  Domain Tescili Uzantı : ch Ülke : Swaziland Min. Karakter : 3 Max Karakter : 63 Min. Kayıt Periyodu : 1 yıl Max. Kayıt Periyodu : 1 yıl Min

Web Hosting 0 Yorum

Hosting (Web Alanı) Nedir?

Hosting (Web Alanı) Nedir? Hosting (web alanı, web barındırma, web sunucusu kiralama) bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. İnternette site

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Haydi durma ilk sen bu yazıyı yorumla!

Cevap bırakın